مسترکلاس تولید محتوا

5/5 - (17 امتیاز)

آموزش تولید محتوا برای افزایش فروش

 ویدیوها و صوت‌های حرفه‌ای بسازید و در سایت و اینستاگرام منتشر کنید تا فروشتان بیشتر شود!

 یک بار برای همیشه با اصول ساخت ویدیو‌های باکیفیت و حرفه‌ای آشنا شوید!

 از دیگران نپرسید چه تجهیزاتی برای تولید محتوا بخرید، چون خودتان اطلاعات کافی برای انتخاب تجهیزات مناسب دارید!

 در یک ساعت، فرمول مدیرسبز برای انتخاب موضوع محتواها را یاد بگیرید و در کارتان استفاده کنید!

 در این دوره کاربردی تمام نکات فنی برای ساخت ویدیوها و صوت‌های حرفه‌ای توضیح داده می‌شود!

تولید محتوا دو بخش دارد!

برای تولید محتوای حرفه‌ای باید بر دو موضوع مسلط باشید.

استراتژی‌های تولید محتوا

چگونه موضوع‌هایی انتخاب کنیم که باعث افزایش فروش شود. ابتدا در یک ساعت استراتژی‌های تولید محتوا مورد بحث قرار می‌گیرد.

روش‌های تولید محتوا

در تولید ویدیو و صوت چه نکاتی را رعایت کنیم تا کیفیت محتواها عالی باشد. در ادامه دوره به روش‌های افراد حرفه‌ای در تولید ویدیو و صوت می‌پردازیم.

کافی نیست محتوای ویدیوها و صوت‌های شما عالی باشد!

دیگر دوران محتوای خوب تمام شده است! اگر ویدیو رکورد می‌کنید کافی نیست در آن مطالب خوبی گفته شده باشد. ویدیوی شما باید از نظر فنی باکیفیت باشد؛ همچنین تمام نکات تصویربرداری حرفه‌ای مثل اندازه نما، نورپردازی، جایگیری سوژه و… در آن لحاظ شده باشد.

برای این کار لازم است با اصطلاحات و موارد فنی ویدیو کاملا آشنا شوید و با درک عمیقی که کسب می‌کنید، دیگر با دوربین خود در حالت اتوماتیک ویدیو نخواهید گرفت!

تفاوت «مسترکلاس تولید محتوا» با دوره‌های دیگر

این دوره با چند دوربین و به صورت حرفه‌ای رکورد شده است. دلیل آن است که برای درک بهتر مطالب لازم است تجهیزات و ابزارهایی از نزدیک نشان داده شود. به همین دلیل کافی نبود با یک دوربین، مدرس مواردی را توضیح بدهد و نکاتی به صورت پاورپوینت نشان داده شود.

در «دوره مسترکلاس تولید محتوا»

وقتی درباره نماها در فیلم‌برداری صحبت می‌کنیم این موارد را به صورت عملی به شما نشان می‌دهیم.

وقتی تنظیمات نور دوربین را توضیح می‌دهیم، شما دقیقا صفحه LCD دوربین را می‌بینید و به راحتی درک می‌کنید، هر تغییر چه تاثیری بر کیفیت فیلم نهایی می‌گذارد.

وقتی درباره لنزهای موبایل صحبت می‌کنیم، در فیلم، خروجی دوربین موبایل و اثر لنز بر فیلم رکورد شده را می‌بینید.

و چندین مورد دیگر که به شما در درک مطالب گفته شده کمک می‌کند.

خیلی‌ها در خرید تجهیزات اشتباه می‌کنند، چون…

خرید تجهیزات تولید محتوا نیاز به دانش کافی دارد. کافی نیست کسی به شما توصیه کند کدام دوربین یا کدام میکروفن را بخرید. باید خودتان دانش کافی داشته باشید تا با هر بودجه‌ای، بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید یک میکروفن خوب بخرید، باید بدانید میکروفن کاندنسر با میکروفن داینامیک چه تفاوتی دارد و کدام برای کار شما مناسب‌تر است. همچنین اگر با الگوی قطبی میکروفن‌ها آشنا نباشید به راحتی در خریدتان اشتباه خواهید کرد. پس روش درست آن است که با پارامترهای ضروری برای خرید دوربین، میکروفن و… آشنا شویم تا خریدهای بهتری انجام بدهیم.

تجهیزات تولید محتوا

شما باید بتوانید با هر بودجه‌ای که درنظر گرفته‌اید، مناسب‌ترین تجهیزات را تهیه کنید تا ویدیوها و صوت‌های شما کیفیت مناسبی داشته باشد.

ما در دوره مسترکلاس تولید محتوا، تمام اطلاعات لازم را در اختیارتان می‌گذاریم تا با دید درست و دانش کافی تجهیزات موردنیاز را انتخاب کنید.

البته خودمان هم پیشنهاداتی برای خرید ارائه می‌کنیم.

حداقل تجهیزات لازم برای تولید ویدیو و صوت باکیفیت چه چیزهایی هستند؟

راهکارهایی آموزش خواهیم داد تا با حداقل امکانات و حتی بدون دوربین حرفه‌ای، ویدیوها و صوت‌های باکیفیت تولید کنید.

دوربین یا موبایل

یک دوربین یا موبایل که کیفیتش خوب باشد.

میکروفون

یک میکروفن یقه‌ای یا رومیزی با کیفیت مناسب نیاز دارید.

منبع نور

یک منبع نور مثل رینگ‌لایت، سافت‌باکس و… لازم دارید.

ولی به این کار اکتفا نخواهیم کرد!

کار با دوربین‌های حرفه‌ای را بیاموزید!

افراد مبتدی اگر بهترین دوربین یا موبایل را داشته باشند، آن را در حالت اتوماتیک قرار می‌دهند و ویدیوهایی معمولی رکورد می‌کنند.

افراد حرفه‌ای قبل از زدن دکمه رکورد دوربین یا موبایل حداقل 7 مورد را چک می‌کنند و بعد شروع به رکورد فیلم می‌کنند. اگر درک کافی از تنظیمات دوربین نداشته باشیم، نمی‌توانیم ویدیوهای حرفه‌ای تولید کنیم.

تنظیمات دوربین برای فیلمبرداری

توضیحاتی که درباره تنظیمات دوربین می‌دهیم برای همه دوربین‌ها کاربرد دارد. البته در مثالی که استفاده می‌کنیم از دوربین Canon 5D mark iv استفاده می‌کنیم؛ ولی با یادگیری مطالب گفته شده می‌توانید از هر دوربینی استفاده کنید و تنظیماتی مثل وایت بالانس، ایزو، سرعت شاتر و اندازه دیافراگم را به درستی انجام دهید.نگاهی به دوره آنلاینمسترکلاس تولید محتوامدرس: ژان بقوسیانمخاطب: تمام کارآفرینانی که می‌خواهند برای سایت و رسانه‌های اجتماعی محتوا تولید کنند.مدت زمان: بیش از 18 ساعتمبلغ: یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار توماننوع دوره: ضبط شده – قابل دانلود با فرمت MP4

نور و نورپردازی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید، مهم است!

کیفیت ویدیوی شما تا حد زیادی به نور بستگی دارد. اگر می‌خواهید ویدیوی شما نور مناسبی داشته باشد، باید هم با تنظیمات نور دوربین آشنا باشید و هم نورپردازی درستی انجام بدهید.

با گذراندن دوره قادر خواهید بود منبع نور مناسبی تهیه کنید و نور ویدیوهای شما بسیار حرفه‌ای باشد.

در این دوره فقط توضیح نمی‌دهیم، بلکه دقیقا به شما نشان می‌دهیم چگونه ویدیوهای بهتری تولید کنید. دو دقیقه از فیلم دوره را ببینید!

برخی از مطالب دوره مسترکلاس تولید محتوا

استراتژی‌های تولید محتوا
توجه کنید که موضوع این دوره بازاریابی محتوا نیست و بیشتر بر موارد فنی تولید محتوا تمرکز می‌کنیم. با این وجود در یک ساعت توضیح می‌دهیم که برای سایت و رسانه‌های اجتماعی خود چه موضوع‌هایی انتخاب کنیم تا در نهایت باعث افزایش فروش محصولات و خدمات ما شود. فرمولی که در این بخش از دوره توضیح می‌دهیم تقریبا برای هر کسب‌وکاری قابل استفاده است.

انواع میکروفن

آشنایی با تجهیزات تولید صوت حرفه‌ای
در این بخش با انواع میکروفن‌ها آشنا می‌شوید تا گزینه مناسب برای کارتان را انتخاب کنید. وقتی مورادی مانند الگوی قطبی را درک کردید، در انتخای میکروفن مناسب، حرفه‌ای‌تر عمل خواهید کرد. همچنین درکی از فرایند تولید صدا پیدا می‌کنید. مثلا نقش کارت صدا و موارد دیگر را متوجه می‌شوید.

کار عملی با یک میکسر صدا
در یک پخش زنده باکیفیت، اهمیت صدا خوب و شفاف کمتر از اهمیت تصویر نیست. در کارهای حرفه‌ای بهتر است از میکروفن لپ‌تاپ استفاده نکنید. تمام میکروفن‌ها و تجهیزات صوتی لازم برای داشتن صدایی شفاف و باکیفیت معرفی خواهد شد. همچنین پیشنهادهایی ارزان و به‌صرفه ارائه می‌دهیم تا حتی با بودجه‌ای کم صدای با کیفیت داشته باشید.

اصول تصویربرداری حرفه‌ای
بسیاری از افراد با اصول ویدیو و تصویربرداری آشنا نیستند. انواع قاب، مکان سوژه در قاب، تاکید سوژه و… مطالبی است که اگر به آن‌ها مسلط نباشید، ویدیوهای شما اثرگذاری لازم را نخواهد داشت. همچنین بخش بسیار مهم تصویربرداری، حرکت دوربین است. در این بخش با انواع حرکت‌های دوربین آشنا می‌شوید. همچنین روش انجام این کار را برای دوربین حرفه‌ای و موبایل نشان می‌دهیم.

ادوبی پریمیر

ویرایش فیلم با ادوبی پریمیر
در این بخش 90 دقیقه‌ای مجید موسوی، مدیر استودیوی زودویدیو به شما نشان می‌دهد چطور در ویدیوها پرده سبز را حذف کنید، نوشته اضافه کنید، چهره را رتوش کنید، تصحیح رنگ انجام بدهید و در نهایت ویدیویی بسیار باکیفیت تولید کنید تا در اینستاگرام و سایت منتشر شود. در این آموزش نکات ریزی وجود دارد که نتیجه سال‌ها تجربه ویرایش فیلم است.

فیلم‌برداری با موبایل
پس از اینکه با اصول تصویربرداری حرفه‌ای و تنظیمات نور دوربین آشنا شدید، نکات فیلم‌برداری با موبایل را توضیح می‌دهیم. با یادگیری این نکات، دیگر از دوربین موبایل در حالت اتوماتیک استفاده نخواهید کرد و تنظیمات را به‌صورت دستی اعمال خواهید کرد. همچنین تجهیزاتی برای موبایل معرفی می‌کنیم تا کیفیت فیلم‌های موبایل بهتر شود.

فیلم‌برداری و ویرایش چند دوربینه
در این قسمت یاد می‌گیرد، ویدیوهایی بسازید که با چند دوربین رکورد شده و سپس آن را با ادوبی پریمیر ویرایش کنید و تصمیم بگیرید کدام دوربین در خروجی ویدیو نمایش داده شود.

آقای مجید موسوی روش ساده‌ای آموزش می‌دهد که فقط با زدن چند کلید روی کیبرد، مشخص کنید در فیلم نهایی، تصویر کدام دوربین نمایش داده شود.

ویدیوهای پرده سبز حرفه‌ای تولید کنید!

با استفاده از پرده سبز حرفه‌ای، تنوع بسیار زیادی به ویدیوهای خود بدهید. البته همیشه پرده سبز بهترین گزینه نیست؛ ولی اگر دکور و بک‌گراند مناسبی ندارید، می‌تواند روشی عالی برای شما باشد!

در این دوره دقیقا توضیح داده‌ایم که آیا پرده سبز همیشه بهترین گزینه است یا خیر؟ همچنین در یک تور نیم ساعته، شما را درون یک استودیوی واقعی می‌بریم تا با تجهیزات پشت‌صحنه استودیوی پرده سبز آشنا شوید.

آموزش‌های مکمل دوره که به‌صورت رایگان دریافت خواهید کرد

آموزش فتوشاپ – محمدرضا عابدینی
در این ویدیو محمدرضا عابدینی از تیم مدیر سبز، برنامه‌نویس فرانت‌اند و طراح ارشد رابط کاربری، به شما آموزش می‌دهد چگونه با فتوشاپ کاورهای حرفه‌ای اینستاگرام و همین‌طور عکس‌نوشته و استوری طراحی کنید. این آموزش کاملا پروژه‌محور است و حین انجام پروژه، نکات کاربردی بسیار زیادی مطرح می‌شود تا سطح طرح‌های گرافیکی شما در رده بهترین‌های دنیا باشد.

آموزش درست‌نویسی

آموزش درست‌نویسی – محمدمهدی باقری
در این ویدیو محمدمهدی باقری، مدیر مجموعه ویراستاران که سال‌ها است در زمینه ویرایش متن و آموزش آن فعالیت می‌کنند، شما را با اصول نگارش و درست‌نویسی فارسی آشنا خواهند کرد. بسیاری از متونی که در سایت و اینستاگرام منتشر می‌شود، اشتباه‌های نگارشی زیادی دارد و از ارزش محتوا می‌کاهد.

پاورپوینت

آموزش پاورپوینت برای اینستاگرام – حسین کیالها
در این ویدیو حسین کیالها، به شما آموزش می‌دهد چگونه با نرم‌افزار پاورپوینت برای اینستاگرام عکس‌نوشته درست کنید. حتی با دیدن این آموزش قادر خواهید بود برای اینستاگرام استوری‌های متحرک درست کنید و خروجی ویدیو بگیرید تا در اینستا منتشر کنید. ایده‌های گفته‌شده بسیار جالب و خلاقانه است.

آموزش وایت‌برد انیمیشن – حسین کیالها
در این آموزش اختصاصی می‌توانید بدون دوربین و فقط با کامپیوتر، انیمیشن‌های وایت‌بردی درست کنید که کاملا فارسی باشد و در نهایت خروجی ویدیو داشته باشید. وایت‌برد انیمیشن‌ها بسیار رایج شده است و کمک می‌کند مفاهیم را به‌سادگی در سایت و رسانه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام منتشر کنید.

مدرس دوره مسترکلاس تولید محتوا

ژان بقوسیان، مرد پشت صحنه نسل جدید مدرسان موفق

– بیش از 14 سال سابقه تولید محتوا به صورت ویدیو، صوت، مقاله و…
– نویسنده و مترجم بیش از ۴۰ کتاب با فروش 250 هزار نسخه
– موسس و مدیر سایت مدیرسبز، سایت تخصصی آموزش بازاریابی برای مدیران
– عضو هیات تحریریه مجلات موفقیت و خلاقیت
– کارشناس رادیو اقتصاد
– سخنران همایش استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی همراه سخنرانان معروف جهان
– طراح و سازنده بیش از ۹۰ محصول آموزشی پرفروش
– مدیرعامل شرکت بازارسازان مدیرسبز قرن
– سابقه همکاری با مطرح‌ترین مدرسان جهان از قبیل برایان تریسی، ریچارد دنی، مایکل لندر و …
– مهمان برنامه مستند کلید به عنوان کارآفرین موفق اینترنتی
– سخنران بیش از ۱۰۰ همایش مطرح در شهرهای مختلف ایران
– مشاور برندهایی مثل ال‌جی، مبین‌نت، ایران خودرو، گاج، بیمه سامان و …

پاسخ سوالات متداول درباره دوره مسترکلاس تولید محتوا

دوره مسترکلاس تولید محتوا برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره برای تمام کسانی که می‌خواهند برای پیشبرد کارشان ویدیو و صوت تولید کنند، می‌تواند مفید باشد. مطالبی که در این دوره گفته می‌شود فنی‌تر و عمیق‌تر از مطالب تولید محتوایی است که در دوره کارخانه تولید اطلاعات گفته شده است. همچنین مطالب این دوره برای تمام کسب‌وکارها می‌تواند مفید باشد.

آیا قیمت این دوره گران نیست؟

شاید اگر کل دوره را ببینید و به مطالب آن مسلط شوید و از آن در کارتان استفاده کنید، به این نتیجه برسید که این دوره خیلی ارزان است و می‌تواند باعث تغییری چشمگیر در کیفیت ویدیوها و صوت‌هایی شود که برای سایت و رسانه‌های اجتماعی تولید می‌کنید.

آیا امکان مطرح کردن سوال در دوره وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید زیر هر درس، سوال خود را به‌صورت کامنت مطرح کنید تا پاسخ داده شود. توجه کنید فقط به سوالاتی پاسخ داده می‌شود که دقیقا زیر همان درس مطرح شده باشد و مرتبط با درس باشد.

آیا این دوره ضبط شده است؟

بله. این دوره به صورت حرفه‌ای ضبط شده است و با خرید دوره، امکان مشاهده و دانلود درس‌ها به شما داده می‌شود.

آیا این دوره آپدیت خواهد شد؟

بله. دوره تا پایان سال 1400 آپدیت خواهد شد و مطالب جدیدی به آن اضافه خواهد شد. همچنین توجه کنید زیر هر ویدیو، مطالبی به‌صورت متنی اضافه خواهد شد. لازم است مطالب دوره را هر چند وقت یک‌بار بررسی کنید تا اگر مطالب جدیدی اضافه شده، استفاده کنید.

توجه: برای استفاده از مطالب دوره لازم است با هویت واقعی خریدتان را انجام بدهید. این دوره فقط برای استفاده شخصی شما است. هرگونه انتشار مطالب این دوره، پیگرد قانونی دارد. درصورت نقض قوانین، دسترسی دوره قطع خواهد شد و شکایت قانونی انجام خواهد شد. تمام آموزش‌ها مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است و فقط از سایت‌ها، سرویس‌ها و روش‌های قانونی و مورد تایید استفاده می‌شود.

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: فیلم دوره بازسازی کسب‌وکار - جابر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.