افزونه WPML فارسی، افزونه چند زبانه وردپرس

5/5 - (6 امتیاز)

افزونه wpml | چند زبانه کردن سایت وردپرس | خرید افزونه wpml | افزونه چند زبانه برای وردپرس| دوزبانه کردن سایت وردپرس | افزونه دوزبانه وردپرس

افزونه WPML برای ساخت سایت چندزبانه

افزونه WPML فارسی که نام کامل آن WPML Multilingual CMS می باشد به عنوان قدرتمند ترین افزونه وردپرس دو زبانه کردن وردپرس و چند زبانه کردن سایت وردپرس شناخته شده است. با نصب افزونه WPML فارسی ، وردپرس شما به یک وردپرس چند زبانه تبدیل می شود. همچنین با استفاده از هریک افزونه های جانبی آن می توانید قسمتی از سایت وردپرسی خود را چندزبانه کنید. در مجموع این افزونه چند زبانه برای وردپرس همراه با تمامی افزودنی های آن شامل 15 افزونه می باشد که با خرید افزونه wpml تمامی آنها بصورت اورجینال و با بروزرسانی ها رایگان در اختیار شما خواهد بود.

ویدئوی آموزش نصب و بروزرسانی خودکار افزونه

خوب است بدانید که گوگل سایت های چند زبانه ای را که به صورت خودکار فارسی می شوند را کمتر مورد توجه قرار می دهد این افزونه وردپرس ترجمه صفحات وبسایت شما را به صورت خودکار انجام نمی دهد به همین دلیل استفاده از آن برای چندزبانه کردن وبسایت می تواند به سئو سایت شما کمک زیادی بکند.

افزونه WPML افزونه چندز بانی وردپرس
افزونه wpml | چند زبانه کردن سایت وردپرس | خرید افزونه wpml | افزونه چند زبانه برای وردپرس| دوزبانه کردن سایت وردپرس | افزونه دوزبانه وردپرس

در صورت خطا در مشاهده ویدئو کلیک کنید

افزونه WPML برای ساخت سایت چندزبانه
افزونه WPML برای ساخت سایت چندزبانه
افزودنی های افزونه WPML پلاگین چند زبانگی وردپرس

در تصاویر بالا لیست افزونه هایی که پس از دانلود wpml این محصول دریافت می کنید همراه با توضیحات کوتاهی در مورد آنها قابل مشاهده است. در ادامه توضیحات محصول ، توضیحات مفصل تری در مورد افزونه WPML  افزونه دو زبانه و چند زبانه کردن وردپرس ارائه می گردد.

1- افزونه اصلی  WPML Multilingual CMS فارسی :

افزونه اصلی WPML در واقع همین افزونه است. با نصب این افزونه یک منو با عنوان افزونه چندزبانه به منوی اصلی اضافه می شود. با کلیک برروی آن پیکربندی اولیه افزونه چند زبانه کردن سایت وردپرس آغاز می شود.

با طی نمودن مراحل بالا و انتخاب زبان های مورد نظر ، سایت شما به یک سایت چندزبانه تبدیل می شود. در وردپرس چندزبانه تمامی نوشته ها ، برگه ها ، محصولات ، منوها و … قابلیت ترجمه پیدا می کنند. به عنوان مثال یک نوشته قابلیت اضافه کردن محتوا برای هر زبان را خواهد داشت .

اگرچه با دانلود WPML فارسی بیش از 80 درصد محتوای سایت قابل ترجمه می شوند اما برای ترجمه 20 درصد باقی مانده نیاز به افزونه های دیگری می باشد.

 2- افزونه WPML Media Translation فارسی

زمانی که یک تصویر در کتابخانه وردپرس بارگذاری می شود تصویر اضافه شده تنها یک تصویر نخواهد بود بلکه مجموعه ای از اطلاعات تصویر در دیتابیس ذخیره می شود. بنابراین لازم است برخی از این اطلاعات مانند نام ، توضیحات ، نام جایگزین در زبان های مختلف ترجمه شوند. به کمک افزونه WPML Media Translation فارسی می توانید به عنوان مثال نام جایگزین یا ALT تصویر را برای زبان های مختلف جهت سئو و بهینه سازی سایت ترجمه کنید.

3- افزونه WPML String Translation فارسی

در صورتی که به کمک افزونه اصلی WPML و سایر افزودنی های آن نتوان برخی عبارات را ترجمه کرد این افزونه ها آنها را ترجمه خواهد کرد. وظیفه این افزونه ترجمه عبارت های وردپرس ، قالب و افزونه هاست. همچنین تنظیمات وردپرس و قالب و افزونه ها را نیز ترجمه می کند. ترجمه ابزارک ها و محتوای سایدبار ها نیز با این افزونه انجام می شود . حتی در صورت پشتیبانی قالب امکان تغییر آدرس لوگو یا فاوآیکن سایت برای زبان های مختلف به کمک این افزونه وجود دارد.

4- افزونه WPML Translation Management فارسی

به کمک این افزونه امکان ترجمه سایت وردپرسی بصورت گروهی فراهم می شود. همچنین گزینه ها و تنظیمات زیادی برای مدیریت وردپرس چند زبانه اضافه می شود. تنظیمات متنوعی که این افزونه به wpml اضافه می کند مدیریت سایت های چندزبانه به صورت حرفه ای میسر می سازد.

5- افزونه WP Seo Multilingual

افزونه فوق به منظور سهولت در سئوی سایت های چندزبانه به لیست افزونه های WPML اضافه شده است . بنابراین پس از نصب 4 افزونه اصلی WPML این افزونه نیز بایستی نصب شود.

6- افزونه WooCommerce Multilingual

اگر با چهار افزونه اصلی WPML می توان بیشتری کار چند زبانه کردن سایت وردپرس را انجام داد اما در صورتی که در سایت شما از افزونه ووکامرس وجود دارد استفاده از افزونه WooCommerce Multilingual امری غیر قابل اجتناب است.

به کمک این افزونه می توانید محصولات ووکامرس را بصورت کامل در زبان های مختلف ترجمه کنید. این ترجمه شامل ترجمه تمامی فیلدهای محصول به انضمام قیمت ، ویژگی ها و برچسب های محصول می باشد. می توانید برای هر زبان یک واحد پولی جداگانه مشخص کنید و نرخ تبدیل واحد پولی اصلی را به سایر واحدهای پولی مشخص کنید. حتی می توانید برای هر زبان بصورت دستی قیمتی مشخص کنید.

7- افزونه Gravity Forms Multilingual

شاید اولین راهکاری که برای ترجمه فرم های افزونه گرویتی فرم بنظرتان می رسد استفاده از فرم های جداگانه برای هر زبان است. اما به کمک این افزونه می توانید برای هر زبان متن و عناوین فیلدها را ترجمه کنید.

8- افزونه BuddyPress Multilingual

افزونه بادی پرس یک افزونه قدرتمند و محبوب جهت راه اندازی یک شبکه ارتباطی بین کاربران با قابلیت های متنوع می باشد. به کمک  BuddyPress Multilingual می توانید برگه ها ، گزینه ها و فرم ها و عبارات این افزونه را ترجمه کنید. همچنین کاربران با انتخاب زبان مورد نظر خود می توانند در شبکه ارتباطی فعالیت کنند.

9- افزونه Advanced Custom Fields Multilingual

افزونه ACF افزونه محبوب و قدرتمند جهت ساخت فیلدها و زمینه های سفارشی است که با افزونه ACF Multilingual قادر به ترجمه این افزونه و خروجی آن (فیلدهای سفارشی) خواهید بود.

10- افزونه WP All Import Multilingual

افزونه WP All Import و WP All Export قدرتمندترین افزونه ها برای درون ریزی و برون ریزی محتوای سایت های وردپرس است. از آنجایی که درون ریزی و برون ریزی سایت های چندزبانه در حالت عادی به صورت کامل انجام نمی شود با افزونه WP All Import Multilingual می توانید آن را بصورت کامل انجام دهید. توجه کنید درون ریزی و برون ریزی سایتهای چندزبانه تنها با سه افزونه WP All Import و WP All Export و WP All Import Multilingual امکانپذیر است. نسخه رایگان دو افزونه اولی در کتابخانه افزونه های وردپرس موجود است. البته با افزونه هایی نظیر duplicator می توانید سایت های چندزبانه را بصورت کامل منتقل کنید.

11- افزونه MailChimp Multilingual

MailChimp یکی از محبوب ترین افزونه های ایمیل مارکتینگ در وردپرس است که با افزونه MailChimp Multilingual می توانید فرم ها و پیام های این افزونه را ترجمه کنید.

12- افزونه Contact form 7 Multilingual

جهت ترجمه فرم های تماس که با افزونه Contact Form 7 ساخته شده باشد از این افزونه استفاده می شود.

13- افزونه Toolset Types

این افزونه جهت ساخت پست تایپ ها ، فیلدهای سفارشی و طبقه بندی ها (Taxonomy) در سایت های چندزبانه استفاده می شود

14- افزونه Toolset Views Lite

این افزونه افزونه ای قدرتمند جهت ساخت کوئری در وردپرس است. به کمک کوئری ها می توانید یک لیست سفارشی از اطلاعات سایت دریافت کنید.

15- افزونه Toolset Module Manager

به کمک این افزونه می توانید ماژول های موجود و یا سفارشی به کمک افزونه های Toolset Module درون ریزی یا برون ریزی کنید.

با وجود افزونه WPML به فکر هیچ افزونه دیگری برای چند زبانه کردن سایت وردپرس نباشید. امکانات و ویژگی های جامع و متمایز این افزونه هیچ رقیبی را برای آن باقی نگداشته است. پس اگر قصد چندزبانه کردن سایت خود را دارید تنها انتخاب پیش روی شما دانلود WPML است که در اینجا این افزونه بصورت اورجینال و فارسی همراه با تمامی افزودنی ها و با بروزرسانی های رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

توجه کنید برای اینکه بتوانید هر سایت وردپرسی را بطور کامل چندزبانه کنید علاوه بر پلاگین WPML به سه افزودنی با نام های WPML String Translation ، WPML Management System و WPML Media Translation نیز نیاز دارید. همچنین برای ترجمه برخی از افزونه های محبوب وردپرس مانند ووکامرس و گرویتی فرمز  علاوه بر این 4 افزونه ،6  افزونه دیگر به نام های Woocommerce Multilingual ، BuddyPress Multilingual ، Advanced Custom Fields Multilingual ، WP All Import Multilingual ، MailChimp Multilingual نیز ارائه شده است.  و در نهایت 3 افزونه دیگر برای توسعه دهندگان وردپرس وجود دارد . بنابراین با خرید این محصول در واقع 13 افزونه دریافت می کنید و به کمک آنها می توانید تمامی سایت های وردپرسی را چند زبانه کنید. البته دقت کنید قالب سایت شما بایستی از WPML پشتیبانی کند که بیشتر قالب ها به همین صورت هستند.

سرفصل های ویدئوی آموزشی افزونه WPML:

ویدئوی یک ساعته آموزش فارسی افزونه WPML با سرفصل های زیر پس خرید این محصول قابل دانلود می باشد:

 • نحوه پیکربندی افزونه و راه اندازی سایت چندزبانه وردپرس
 • ترجمه نوشته ها و برگه ها
 • ترجمه فهرست ها و منوها
 • نحوه کار با افزونه Woocommerce Multilingual و راه اندازی فروشگاه چند زبانه ووکامرس
 • نحوه کار با افزونه String Translation و ترجمه قالب و افزونه ها در هر زبان
 • نحوه کار با افزونه Translation Management و مدیریت ترجمه و ترجمه گروهی
 • نکات مربوط به سئو و بهینه سازی سایت های چندزبانه

همچنین آموزش افزونه WPML نیز آماده شده که می تواند برای شما همراهان راست چین مفید باشد.

سوالات متداول دانلود wpml

? به کمک افزونهWPML تمامی قالب ها و سایت های وردپرسی قابل ترجمه و چندزبانه شدن هستند؟

در صورتی که قالب سایت شما از WPML پیشتیبانی کند می توانید از این افزونه برای دو زبانه یا چند زبانه کردن سایت خود استفاده کنید. بسیاری از قالب هایی که در سایت های مرجع فروش قالب های وردپرس مانند تم فارست به فروش می رسند با این افزونه سازگار هستند. همچنین بسیاری از قالب هایی که در سایت راست چین عرضه شده اند نیز با این افزونه سازگاری دارند. در توضیحات قالب سازگاری آن با WPML معمولا ذکر می شود.

? با این افزونه می توان هر تعداد زبانی را که خواستیم به سایت اضافه کنیم؟

محدودیتی در افزونه WPML در اضافه کردن تعداد زبان به سایت وجود ندارد . تنها محدودیت منایع سرور است. در صورتی که تعداد زبان ها زیاد باشد و منابع مجاز سرور کافی نباشد ممکن با خطای سرور مواجه شوید.

? چه هاستی برای سایت هایی که با WPML چندزبانه می شوند مناسب است؟

اکیدا توصیه می شود از هاست های با کیفیت و خارجی برای سایت های چندزبانه استفاده شود. در صورت استفاده از هاست های باکیفیت پایین ممکن است مدام با خطای سرور مواجه شوید و یا سرعت سایت کاهش یابد. خطای سرور معمولا شامل خطای 500 و خطای 503 است. همچنین در صورتی که از هاست داخلی استفاده کنید ممکن است در برخی کشورها سایت شما باز نشود.

? من یک قالب خریداری کردم که به ادعای طراح قالب با افزونه WPML سازگار است اما نمی توانم به صورت کامل زبان جدید را  راه اندازی کنم و برخی عبارات در زبان جدید فارسی است!

در اینجا ممکن است دو مسئله وجود داشته باشد. اول اینکه ممکن است با تمامی ابزارهای WPML آشنا نباشید. در صورتی که ویدئوی آموزشی که با خرید خرید افزونه wpml دریافت می کنید را به طور کامل تماشا کنید می توانید به صورت کامل قالب را ترجمه کنید.

دوم اینکه ممکن است قالب شما سازگاری کافی با این افزونه را نداشته باشد. توجه کنید برخی قالب ها برخلاف ادعای طراح قالب ممکن است در برخی موارد جزئی سازگاری با WPML نداشته باشد. مثلا ممکن است عبارتی در قالب وجود داشته باشد که غیرقابل ترجمه باشد.

توجه کنید برای راه اندازی سیستم وردپرس چند زبانه نیاز به هاست مناسب ، قالب قابل ترجمه و افزونه مترجم دارید که در حال حاضر بهترین افزونه ترجمه قالب و ساخت سایت چندزبانه WPML است. در بسیاری موارد مشاهده شده خریدار پس از خرید افزونه و مشکل در استفاده از آن با بی انصافی به محصول ما رای یک ستاره داده بدون آنکه تمامی موارد ذکر شده را در نظر بگیرد.

? آیا می توان به کمک افزونه WPML سایت را بصورت گوگلی ترجمه کرد؟

در ابتدا اکیدا توصیه می شود به هیچ وجه از ترجمه گوگل برای ساخت زبان های جدید استفاده نشود. هنگامی که افزونه WPML را نصب می کنید و یک زبان جدید ایجاد می کنید وردپرس شما به یک وردپرس دو زبانه تبدیل می شود. در اینحالت می توان برای هر برگه یا نوشته محتوایی جداگانه برای زبان دیگر قرار داد.  همچنین می توان برای سایر قسمت ها مانند منوها ، دسته بندی ها و برچسب ها برای زبان دیگر ترجمه ای قرار داد . بنابراین بایستی محتوای زبان جدید بصورت دستی وارد شود. البته می توان محتوا را از مترجم گوگل دریافت و در سایت قرار داد.

? در صورتی که قالب سایت ما با WPML سازگار نباشد چگونه می توان یک سایت چندزبانه ایجاد کرد؟

در صورتی که قالب سایت شما با WPML سازگار نباشد در بیشتر موارد نمی توان با این قالب سایت چندزبانه ایجاد کرد چه با افزونه WPML راست چین و یا افزونه های مشابه و چه با نصب یک سایت و وردپرس جدید برای هر زبان. اگر این قالب فارسی باشد فقط برای زبان فارسی مناسب است. در این قالب معمولا برای نمایش عبارات و محتوا از تابع ترجمه وردپرس استفاده نشده است و مستقیما عبارات فارسی در کدهای قالب قرار گرفته است.

اگر ناسازگاری در موارد جزئی باشد با مراجعه با پشتیبانی قالب و مطرح کردن مشکل، موضوع قابل اصلاح می باشد. همچنین تیم طراحی طلوع ارتباطات با دریافت هزینه این خدمات را ارائه می کند. اما اگر هیچ سازگاری با WPML وجود نداشته باشد کار مشکل می شود. در این موارد بایستی تمای عبارت های که در قالب اصطلاحا echo شده اند اصلاح شوند و یک فایل ترجمه ایجاد شود و یا با افزونه string translation ترجمه شوند. این مورد نیز توسط طلوع ارتباطات انجام پذیر است اما هزینه آن قابل توجه می شود.

? آیا  امکان مشخص کردن لوگو یا فاوآیکن متفاوت برای زبان ها در سایت به کمک افزونه WPML وجود دارد؟

این سوال زیاد مطرح شده است. ممکن است شما بخواهید لوگوی سایت شما در زبان فارسی و انگلیسی متفاوت باشد. باید عرض کنم که این امکان نیز بستگی به میزان سازگاری قالب شما با WPML دارد. در برخی قالب ها این امکان وجود دارد و در برخی خیر .

در برخی موارد سوال شده که از کجا می توان لوگو را تغییر داد و یا از کجا می توان فهمید در قالب ما این امکان وجود دارد؟ کافی است آدرس URL لوگویی که برای سایت مشخص کرده اید را قسمت ترجمه رشته جستجو کنید. اگر در نتایج جستجو آدرس URL یافت شد احتمالا می توان لوگو را تغییر داد. اکنون برای زبان های دیگر سایت آدرس URL متفاوتی قرار دهید . اگر تغییر کرد در قالب شما این کار قابل انجام است.

? آیا با این افزونه می توان کاری کرد که در زبان فارسی از تاریخ شمسی و در زبان انگلیسی از تاریخ میلادی استفاده شود؟

خیر. با این افزونه این امکان وجود ندارد. تنها راه سفارشی سازی قالب شما و اضافه کردن  کدهایی به قالب است. در این حالت باید از توابع یکی از فارسی سازهای وردپرس نیز استفاده شود. این کار نیز توسط تیم طراحی طلوع ارتباطات با دریافت هزینه  انجام می شود.

قسمت سوالات متداول در حال تکمیل است. در این قسمت سعی می شود سوالاتی که به وفور در پشتیبانی سوال می شود قرار گیرد

با خرید افزونه WPML مجموعه افزونه های زیر را دریافت می کنید:

 1. افزونه WPML Multilingual CMS فارسی نسخه 4.4.10
 2. افزونه WPML String Translation فارسی  نسخه 3.1.8
 3. افزونه WPML Translation Management فارسی نسخه 2.10.6
 4. افزونه WPML Media Translation فارسی نسخه 2.6.4
 5. افزونه WooCommerce Multilingual فارسی نسخه 4.10.5
 6. افزونه Gravity Forms Multilingual نسخه 1.5.4
 7. افزونه BuddyPress Multilingual نسخه 1.6
 8. افزونه Advanced Custom Fields Multilingual نسخه 1.6.1
 9. افزونه WP All Import Multilingual نسخه 2.1.1
 10. افزونه MailChimp Multilingual نسخه 0.0.3
 11. افزونه Toolset Types نسخه 3.2.7
 12. افزونه Toolset Views LITE نسخه 2.7.4
 13. افزونه Toolset Module Manager نسخه 1.8.6
 14. افزونه WP Seo Multilingual نسخه 1.3.0
 15. Contact form 7 multilingual نسخه 1.0.2

مطلب پیشنهادی

افزونه پیامک بوکنتیک، قاصدک

افزونه پیامک بوکنتیک قاصدک

5/5 - (3 امتیاز) افزودنی قاصدک بوکنتیک | افزونه پیامک برای بوکنتیک | افزونه پیامک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.